Ako dnes profesionáli bezbolestne čistia pleť

face-care-introductory-front

ultrazvukovaTiež vám doma pred zrkadlom alebo kresle u kozmetičky napadne, že v 21. storočí by sme už mohli poznať sofistikovanejší spôsob čistenia pleti ako mechanické vytláčanie? Vaše požiadavky boli vyslyšané a na trhu je revolučný prístroj na hĺbkové čistenie pleti určený pre profesionálov aj na domáce použitie. Čo vás na tomto prístroji zaujme je bezbolestné, dokonca príjemné ošetrenie, časová nenáročnosť a predovšetkým vynikajúce výsledky.

Prevratný spôsob ošetrenia pleti

Zariadenie, ktorému patria všetky spomínané prívlastky je ultrazvuková špachtľa. Na trhu ešte nie je dlho, ale nie je to ani včera objavený vynález, takže už si našiel zástupy priaznivcov. Ako napovedá názov, špachtlička pracuje na princípe ultrazvukových vibrácií. Na pokožke to pociťujete ako jemné vibračné masírovanie. Toto kmitanie špachtle na pokožke rozširuje cievy, a tým prekrvuje pokožku. Jemné vibrácie provokujú nečistoty, maz či drobné zápaly, aby sa z pokožky uvoľnili a čepeľ špachtle ich potom jednoducho pozbiera. Okrem čistenia a viditeľného rozjasnenia pleti, dochádza aj k eliminácii jemných vrások, zlepšuje sa lymfatický metabolizmus a urýchľuje sa vstrebávanie živínkrémov.

Proces tohto čistenia je veľmi rýchly a aj mimoriadne efektívny. Nečistoty, pigmentácia a podkožný tuk usadený vo vrchnej vrstve pokožky spôsobujú jej mdlý a sivastý vzhľad. Ultrazvuková špachtľa všetky tieto element y uvoľní a pozbiera, takže už bezprostredne po prvom ošetrení získate zdravší vzhľad pleti. Výhodami ošetrenia je absolútna bezbolestnosť, čo je obrovské plus oproti bežnému vytláčaniu nečistôt. Vibrácie prenikajú do všetkých štruktúr pleti a nútia nečistoty, aby vyšli na povrch, takže čistenie je mimoriadne efektívne. A čo viac, po ošetrení ultrazvukovou špachtľou nemáte rozdráždenú pokožku, takže nemusíte zo salóna odchádzať malými skrytými uličkami.

Ošetrenie špachtľou krok za krokom

Čistenie ultrazvukovou špachtľou je jednoduché a zvládne ho skutočne každý. Dodnes neboli zistené žiadne nežiaduce účinky ani kontraindikácie, špachtli by sa však mali vyhnúť ľudia s kardiostimulátorom, so závažnými srdcovými ochoreniami, s epilepsiou, onkologickí pacienti, klienti s akútnou infekciou či zápalom ale aj tehotné ženy, nakoľko prístroj nebol v takomto stave testovaný.

1. Dôkladné očistenie pleti. Odličovacím tampónom sa zbavte make-upu a nečistôt, ktoré vám počas dňa zaťažili pleť.

2. Navlhčenie pokožky. Prístroj správne pracuje len keď má vodiace médium. Majte teda po ruke mokrý vatový tampón a pred každým prejdením špachtle si pokožku dôkladne navlhčite, či už vodou alebo tonikom.

3. Samotné čistenie. Zapnite prístroj a prechádzajte po mokrej pleti. Budete vidieť jemný vodný opar a na špachtli budú zostávať vystúpené nečistoty.

4. Finálne ošetrenie. Po ošetrení špachtľu dôkladne poumývajte. Nasleduje kvalitná ošetrujúca kozmetika, pleť dočistite tonikom a naneste záverečný krém.

5. Masáž. Áno, aj toto špachtľa dokáže. Keď sa vypne čistenie a zapne sa tlačidlo „masáž“, prístroj pomocou vibrácií dôkladne premasíruje pokožku, čím umožní oveľa efektívnejšie vstrebávanie živín do pleti.

V závere môžete na pleť naniesť make-up.

Pre profíkov aj do domácnosti, ako si vybrať správny prístroj?

Výber kvalitného prístroja je mimoriadne dôležitý predovšetkým pre kozmetické salóny. Treba si uvedomiť, že ultrazvuková špachtľa bude v prevádzke niekoľko hodín denne. Zvolená špachtľa by mala byť napájaná z elektrickej zásuvky, baterkové prístroje sú vhodné na domáce použitie, ale v salónoch by ich životnosť bola obmedzená. Kým na bežné domáce použitie stačia lacnejšie modely, do kozmetického salónu je potrebné investovať a vybrať si prístroj, ktorý môžete nastavovať podľa aktuálnych požiadaviek klientov. Profesionálne ultrazvukové špachtle sú zvyčajne vybavené aj ďalšími funkciami, takže v jednom prístroji získate niekoľko pomocníkov.

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Kontaktujte nás

Budeme veľmi radi ak si všetky nejasností ujasníte. Neváhajte a napíšte nám.

Sending

©

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account