Kruhy pod očami

Aj vás ráno omráči pohľad do zrkadla a vyzeráte, akoby ste preflámovali celú noc? Tmavé kruhy pod očami sú bežným a nepríjemným problémom mnohých z nás. Tieto „polmesiačiky“  nám dokonca pridávajú osem až dvanásť rokov.

Vedeli ste, že:
Tmavé kruhy sú druhým najčastejším dermatologickým problémom…
Tento neduh je najčastejším nehormonálnym kožným problémom…
Tmavé kruhy pod očami nie sú spôsobené stresom ani nočným žúrovaním, či únavou…?

Príčina tmavých kruhov:
Tmavé kruhy pod očami môžu byť tiež príznakom závažnejšieho zdravotného problému. Ten treba na začiatok vylúčiť, preto určite navštívte lekára.  Môžu  ich spôsobovať  alergie alebo nedostatočný spánok.
Ak sa to nepotvrdí, môžete vyskúšať niektoré z osvedčených techník a zistiť, ktorá u vás najlepšie funguje

Kozmetické prípravky
Existuje niekoľko spôsobov ako zakryť tmavé kruhy pod očami pomocou kozmetiky. Nikdy však nezabudnite kozmetiku otestovať pred samotným použitím. Nenanášajte žiadne prípravky, ak vašu pokožku dráždia, objavia sa vyrážky alebo vás bolia  z nej oči alebo vám z nich tečú slzy.
Používajte očný krém, ktorý obsahuje vitamín K a retinol. Práve nedostatok vitamínu K môže spôsobovať kruhy pod očami. Starajte sa o pokožku aj keď spíte. Existujú nočné masky na tvár, ktoré redukujú kruhy. Vyskúšajte nasledujúci recept: Tesne pred spánkom vezmite kúsok látky a trochu ho omočte v studenej vode. Vytlačte nadmernú vodu a prikryte si ňou oči počas spánku.
Pokúste sa relaxovať. Namočte vatový tampón do vody, nechajte ho zmrznúť v mrazničke a potom jemne vtierajúcim pohybom masírujte oblast pod očami, kde sa vyskytujú kruhy. Pri tejto činnosti zavrite oči.
Odvyknite si trieť oči. Trenie je zvyčajne vyvolané alergiami, avšak môže to byť i zlozvyk. Dráždi pokožku a môže spôsobiť prasknutie malinkých cievnych vlásočníc, čoho výsledkom môžu byť práve tmavé kruhy.
Jednou z vynikajúcich metód, ktoré zabraňujú tvorbe tmavých kruhov pod očami je aplikácia studenej lyžičky. Tú treba najskôr naplniť vodou a dať do mrazničky, kým voda nezmrzne. Potom aplikujte ľadovú lyžičku na kruhy pod očami až kým sa ľad nezačne roztápať.

Uvedené triky sú prvou pomocou v boji proti tmavým kruhom. Sú jednoduché a nenáročné na čas. Existujú i ďalšie zaručené recepty ako napríklad priloženie plátkov uhorky, čajových vrecúšok, či ľadových kociek.

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Kontaktujte nás

Budeme veľmi radi ak si všetky nejasností ujasníte. Neváhajte a napíšte nám.

Sending

©

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account