Pánska manikúra je čoraz populárnejšia

„Keď som sa po prvýkrát stretla so svojím priateľom, upútali ma jeho ruky. Ich krásu podčiarkovalo to, že boli čisté, upravené a hebké na dotyk,“ prezrádza 35-ročná Klára. Nie je jediná, pretože na túto tému sa doposiaľ uskutočnilo niekoľko ankiet. Vo viacerých z nich ženy uvádzajú, že ruky o mužovi veľa prezrádzajú a podieľajú sa na vytvorení celkového dojmu.

Na zahraničných blogoch možno nájsť články od mužov, ktorí podľahli čaru pánskej manikúry. Jednoducho raz do týždňa zájdu do obľúbeného kozmetického salónu a nechajú si urobiť manikúru. Zvykli si na upravený vzhľad svojich rúk, ktorý akosi prirodzene korešponduje s ich celkovým štýlom. Mnohí z nich sa nebránia priesvitným lakom na nechty, ktoré plochu nechtov výborne spevnia. Za pozitívum tejto procedúry považujú nielen konečný výsledok v podobe upravených nechtov. Absolvovanie manikúry je pre nich i príjemným relaxom, zvyčajne v spoločnosti šikovných žien, teda manikérok.  

V tejto skupinke mužov sa nájdu aj takí, ktorí nevylučujú ani myšlienku nail artu, teda nechtového umenia. Tomuto, možno novodobému, pánskemu trendu podľahli aj niektoré hviezdy. S farebnými nechtami a rozličnými motívmi na nechtoch sme mohli vidieť Johnnyho Deppa či Brada Pitta.

Čo na to slovenskí muži?

„Nechty si pravidelne skracujem pilníkom, kožu okolo nechtov zatlačím a ruky natriem krémom. Myslím si, že to je dostatočné,“ priznáva bez okolkov programátor Michal. Samozrejme, väčšina slovenských žien od svojich polovičiek neočakáva,  že budú každý týždeň navštevovať manikérku. Aj keď aspoň z času na čas si aj pánske ruky zaslúžia pozornosť v podobe profesionálneho ošetrenia. Ak sa tak rozhodnú, pri návšteve kozmetického salónu preferujú hlavne klasickú pánsku manikúru, no vyhľadávaná je aj japonská manikúra.

Klasická verzus japonská

Klasická manikúra pozostáva z dezinfekcie, zatlačenia a ošetrenia nechtovej kožtičky. Následne sa upravuje tvar a dĺžka nechtov. Raz do mesiaca je vhodné podstúpiť aj píling nechtovej platničky. Samozrejme, nesmie chýbať nanesenie výživného oleja do nechtovej platničky a nechtovej kože a ich následná masáž, čím sa výborne prekrvia. Záver patrí masáži rúk a naneseniu výživného krému. Podľa želania zákazníka sa môžu nechty ešte ošetriť spevňujúcim lakom na nechty, ktorý im dodá aj prirodzený lesk. 

Japonská manikúra je vhodná pre tých pánov, ktorí majú oslabené, lámavé či ryhované nechty. Tie sú na jednej strane signálom nejakého zdravotného problému, ktorý treba riešiť.  Na druhej strane predstavujú estetický problém, ktorý možno odstrániť japonskou manikúrou. Ide o špeciálnu techniku, ktorá pozostáva z vytvorenia špeciálnej vrstvy na povrchu nechtu, ktorá podporuje jeho výživu i ochranu. V praxi to vyzerá tak, že po skrátení nechtu, úprave jeho vzhľadu, a následnom zatlačení kože okolo nechta, sa zbrúsi nechtová platnička. Používajú sa špeciálne pilníky, ktoré necht nepoškodia. Na zbrúsený necht sa nanáša pasta a púder, ktorá ho vyživí a ochráni. Po jej aplikácii nechty vyzerajú oveľa zdravšie ako predtým. Jednoznačnou výhodou tejto procedúry je to, že ju stačí absolvovať raz za mesiac. To je skutočnosť, ktorú ocenia zaneprázdnení muži, ktorí si však potrpia na svoj vzhľad a celkový imidž.

Pánska manikúra v pohodlí domova

Nie každý muž má guráž navštevovať kozmetický salón. Pre túto skupinku pánov je riešením domáca manikúra. S trochou šikovnosti si dokáže každý  muž udržať čisté a upravené nechty, odstrániť zhrubnutú kožu a ošetriť prípadné ranky či pľuzgiere. V jeho výbave by nemal chýbať set pánskej manikúry, pozostávajúci z nožničiek na manikúru, zahnutých nožničiek na nechtovú kožu, klieštikov na nechty, pilníka, a tiež kvalitný hydratačný krém.
Čo je v tomto smere úplne neodpustiteľné? Maximálne nevkusné sú dlhé nechty a špina za nechtami. Tej sa možno zbaviť kefkou na nechty, ktorá odstráni aj tie najmenšie nečistoty. Čo sa týka upravovania dĺžky, najvhodnejšie je použiť pilník a nechty primerane skrátiť.

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Kontaktujte nás

Budeme veľmi radi ak si všetky nejasností ujasníte. Neváhajte a napíšte nám.

Sending

©

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account