Preč s chĺpkami

Pred niekoľkými desiatkami rokov bolo bežné, že ženy verejne vystavovali na obdiv svoju „húštinu“ v podpazuší, či na nohách. Dnes je však situácia absolútne odlišná a odstraňovanie nežiaducich chĺpkov, čiže depilácia je v súčasnosti už samozrejmou súčasťou hygieny takmer každej ženy. Niektoré sa zameriavajú len na podpazušie, nohy, či bikiny, iné dámy majú problémy i s chĺpkami nad hornou perou, na brade, či tvári. Sú i ženy, ktoré si nevedia predstaviť, že by si nedepilovali ruky alebo dokonca i bruško.

Nepísaným pravidlom však je, že nohy a podpazušie by sme mali ukazovať len vtedy, ak je ich pokožka hodvábne hladká.
Ako sa teda čo najefektívnejšie dočasne zbaviť chĺpkov? Ktoré metódy sú najúčinnejšie?

Holenie…
je najznámejšou metódou depilácie. Väčšina žien používa dámske jednorazové žiletky po aplikácií peny. Je to najlacnejší variant, avšak výsledky netrvajú príliš dlho. Navyše tu existuje riziko poranenia pokožky.
V mnohých odborných článkoch sa však píše, že holenie zvyšuje a zhusťuje rast chĺpkov. Je  to pravda?
Je to však len kozmetický mýtus, že chĺpky sú silnejšie a tmavšie. Výskumy túto teóriu nepotvrdili. Je však pravdou, že sa nám po holení môžu zdať hrubšie. Tesne pri pokožke, kde boli oholené,  majú totiž hrubší priemer ako po depilácii voskom.

Horúci vosk…
Na rozdiel od holenia, pri depilácii voskom sa odstraňuje vlas chlpu aj s korienkom. Túto metódu dobre poznajú hlavne návštevníčky kozmetických salónov. Vosk sa nahreje na optimálnu teplotu, aplikuje na telo a strhne pomocou papierika. Dá sa  aplikovať takmer na všetkých častiach tela. Jedinou nevýhodou je snáď bolestivosť, avšak tá sa vyskytuje predovšetkým pri prvej depilácií, alebo ak sú chĺpky dlhšie. Takisto sa môže stať, že chĺpky začnú zarastať. Ak je to i váš problém, dva dni pred depiláciou použite peeling, vďaka ktorému sa zarastené chĺpky dostanú na povrch pokožky.

Epilátor…
takisto vytrháva chĺpky s korienkami, no je to azda  najbolestivejšia metóda depilácie. Je veľmi účinná, avšak ak ste citlivá na bolesť, je lepšie, ak sa na túto procedúru pripravíte deň vopred- nepoužívajte po kúpeli telové mlieko, iba uterák. Čím menej mastná bude vaša pokožka, tým ľahšie sa zbavíte nepotrebných chĺpkov. Pred použitím epilátora naneste na depilovanú pokožku mastenec alebo púder. Ak nechcete prvýkrát pri depilácií dlhších chĺpkov strojčekom zažiť šok, vyberte si taký, ktorý má chladiacu hlavicu alebo jeho súčasťou je masážna pomôcka.

Uvedené typy depilácie sú dočasné, vydržia niekoľko týždňov, v prípade holenia dokonca len týždeň alebo kratšie. V ďalších článkoch sa budeme venovať trvalým typom depilácie, ich charakteristikám a výhodám.

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Kontaktujte nás

Budeme veľmi radi ak si všetky nejasností ujasníte. Neváhajte a napíšte nám.

Sending

©

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account