Starostlivosť o nechty v zime

Ruky sú akoby našou  druhou tvárou. Pri prvom kontakte s druhými ľuďmi im najskôr podáme ruku. Nechty ako ich súčasť sú našou vizitkou starostlivosti o seba samu. Hoci všetci v zime meníme šatník i pleťovú kozmetiku, s prichádzajúcim mrazom akosi zabúdame na nechty.

Niektoré ženy sú veľmi citlivé na studené počasie. Ich nechty sú dehydrované a môžu popraskať. Pokožka v okolí nechtov i nechty samé sú suchšie, lámu sa a tvoria sa nám zádery. Ak tomu chceme úspešne zabrániť, treba im venovať dostatočnú starostlivosť i v tomto ročnom období.

Pár tipov na starostlivosť o nechty v zime:

–    Mnohé ženy sú právom pyšné na svoje krásne  dlhé nechty. Avšak v zime rastú pomalšie a je pre nás ťažšie udržať ich tip-top. Preto je lepšie, ak si v zime necháme nechty kratšie, keďže tak budú odolnejšie voči mrazu a zime.

–    Nezabúdajme na rukavice. Tie udržujú prirodzenú vlhkosť nechtov a prstov. Chránia ich pred studeným vetrom a extrémnymi teplotami. Ideálne je, ak v tomto období používame tiež krém na ruky so zvlhčiacim účinkom.

–    Veľmi dôležitá je tiež zdravá strava. Bielkoviny, vápnik a vitamín E posilňujú rast nechtov a takisto aj kyselina listová, ktorá sa  nachádza  v špenáte, šošovici, špargli a fazuli. Pitný režim netreba zanedbávať ani v zime. Konzumáciou aspoň ôsmich pohárov vody denne zabránime poškodeniu nechtov.

–    Pred sprchovaním sa  je dobré natrieť si nechty a pokožku vôkol nich bohatým množstvom krému s jojobovým olejom, či prípravkom na základe vazelíny. Keď už sme v sprche,  para nám pomôže pri masírovaní tak, že krém vnikne hlbšie do pokožky a popraskaných nechtov. Na masáž použijeme druhú ruku, ktorou do nechtov a okolitej pokožky votrieme vazelínu.

Výsledkom dokonalej starostlivosti o nechty v zime bude pre nás nielen dobrý pocit, ale predovšetkým zdravé a pevné nechty. Tie potom budeme môcť hrdo ukázať napríklad aj na plese, či Silvestrovskej oslave.

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Kontaktujte nás

Budeme veľmi radi ak si všetky nejasností ujasníte. Neváhajte a napíšte nám.

Sending

©

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account