Trvalá epilácia

Ak ste už unavená z neustáleho holenia, vytrhávania chĺpkov pinzetou alebo používania epilátora, možno je načase porozmýšľať nad trvalou metódou odstránenia neželaných chĺpkov. Podľa odborníkov doposiaľ existuje len pár účinných typov permanentnej epilácie. Jednou z ich nevýhod je vyššia cena oproti bežným a dočasným metódam depilácie ako je…
depilácia voskom, holenie alebo epilátor. Ak už ste rozhodnutá zbaviť sa chĺpkov navždy, prečítajte si naše rady, ktoré vám pomôžu pri výbere tej správnej metódy.

Laser
Laserové lúče ničia vlasové folikuly a znemožňujú ich opätovný rast.  Táto metóda je účinná na malých i väčších oblastiach tela. Laser najčastejšie používajú len lekári a jeho nevýhodou je napríklad fakt, že nefunguje u každého. Ideálnym klientom,  u ktorého by liečba mala zabrať je človek s bledou pokožkou a tmavými chĺpkami. Sivé, bledé, červené alebo svetlohnedé chĺpky sa laserom odstrániť nedajú a laserová metóda nefunguje takisto u ľudí s tmavšou pokožkou. Nevýhodou tiež je, že laser môže spôsobiť malé ranky, pľuzgiere alebo jazvy. Takisto tu existuje zvýšené riziko infekcie. Zákrok sa musí opakovať, pretože len málokedy sa všetky chĺpky zničia naraz a často opätovne rastú.

Elektrická ihla
Je to zákrok náročný na čas, pretože každý jeden chĺpok sa ošetruje samostatne. Odstránenie chĺpkov z chrbta muža by napríklad trvalo 150  hodín. Výhodou je, že nezáleží na farbe chĺpku alebo pokožky. Je to metóda ideálna pre malé oblasti ako napríklad horná pera u žien, bikini alebo brada. Skúsená kozmetička vpichne tenkú elektrickú ihlu k folikulu chĺpku a elektrickým prúdom ho zničí. Hoci je depilácia elektrickou ihlou účinná takmer u každého pacienta, zdravotné riziká sú podobné ako u depilácie laserom.

Fotodepilácia
Pri tomto druhu epilácie sa používa intenzívne pulzné svetlo, ktoré ničí vlasové folikuly. Nie je až tak bolestivá ako elektrická ihla. Funguje v podpaží, bikinách, u ľudí so svetlou i tmavou pokožkou. Vykonáva ju väčšinou lekár alebo certifikovaná kozmetička.
Výhodou je, že tento druh depilácie je tiež účinný pri liečbe rôznych kožných problémov akými sú napríklad sfarbenie pokožky, viditeľné žilky alebo akné.
Vedľajšími účinkami sú ranky, popáleniny alebo zmeny farby pokožky.

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Kontaktujte nás

Budeme veľmi radi ak si všetky nejasností ujasníte. Neváhajte a napíšte nám.

Sending

©

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account