Trendy – obočie v roku 2016

krasne-obocie-dokresluje-tvar-300x194

Už žiadne tenučké linky či dokreslené obočie. Niekoľko posledných rokov sa trendy v modelovaní obočia snažia docieliť krásny plný oblúk. Ak chcete byť IN v najbližších mesiacoch, pinzetu nechajte radšej bokom. Aktuálne sa s tvarovaním veľmi nenarobíte, vytrhávajú sa len chĺpky pod oblúkom, vašou snahou by malo byť docieliť čo možno najplnšie obočie.

krasne-obocie-dokresluje-tvarPlné tvary

Ako sme už spomenuli, dnes je úplne mimo módu tenulilinké obočie, v ktorom sa chveje niekoľko riedkych chĺpkov. Ak chcete byť trendy, pinzetu dajte bokom a nechajte obočie dorásť, aby malo čo najprirodzenejší vzhľad. Úprava samotného obočia je minimálna, odstraňuje sa len niekoľko spodných chĺpkov pod oblúkom obočia, prípadne chĺpky na koreni nosa, ak majú tendenciu zrastať sa ala Frida.
Pre dosiahnutie prirodzeného vzhľadu sa odporúča obočie dofarbiť do požadovaného odtieňa permanentnou farbou. Ceruzka či očné tiene by mali byť len barličkou na dofarbenie či dokreslenie obočia. Farbenie patrí do rúk profesionálov, v zásade platí, že obočie by malo byť o niečo tmavšie ako je farba vlasov.

 

Zimný a letný typ

Ženám, ktoré sa radia medzi zimné a letné typy svedčia studené tóny. Ich pohľad dotvoríte v palete farieb od bielej po čiernu vo všetkých studených odtieňoch. Pre dosiahnutie najvhodnejšieho farebného rázu, môžete farby miešať s grafitovým odtieňom, ktorý vytvorí farebný základ a ten dotónujete podľa potrieb a požiadaviek konkrétnej klientky. Farby na obočie, ktoré využijete pri letných a zimných klientkách sú odtiene čiernej, modrej a hnedej.

Jarný a jesenný typ

Dámam, ktoré pleť, farba vlasov a očí radia medzi teplé farebné typy, zvýrazníte ich krásu miešaním farieb s gaštanovým alebo červeným základom. Keďže do letných typov patria dámy vo všetkých odtieňoch blond, červenohnedej až ryšavej s krásne rozžiarenou pleťou, obočie, ktoré má červený základ zvýrazní ich pohľad. Tieto dve základné farby miešame s čiernou, grafitovou a odtieňmi hnedej.
Každá klientka je individuálna a pri miešaní farieb sa prispôsobujeme jej farebnému rázu. Obočie nesmie byť priveľmi tmavé vzhľadom k pleti a predovšetkým vzhľadom k farbe vlasov. Miešaním niekoľkých farebných tónov dokážeme dosiahnuť dokonale prirodzený vzhľad, ktorý bude na nerozoznanie od prírodnej farby obočia.

Miešanie farieb

Na miešanie používame farby, ktoré sú na tento účel určené. Obočie a riasy nikdy nefarbíme s farbami na vlasy, tieto farby majú iné vlastnosti a inú dobu pôsobenia. Nemiešajte ani farby rôznych značiek, výsledný efekt by mohol dopadnúť naozaj zle. V našej ponuke je profesionálna škála farieb na obočie a riasy značky RefectoCil, ktoré nájdete aj v edícii Sensitive, ktorá je vytvorená na bylinnej báze.

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Kontaktujte nás

Budeme veľmi radi ak si všetky nejasností ujasníte. Neváhajte a napíšte nám.

Sending

©

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account